Kontrakt na DJIA spada o ponad 300 pkt. przez dane makro i odwrócenie krzywej rentowności

opublikowano: 14-08-2019, 14:09

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji wskazują przewagę podaży przynajmniej na początku środowej sesji na rynkach akcji w USA.

Obawa nadejścia recesji wzmogła się. W środę poinformowano o najniższej od 17 lat dynamice produkcji przemysłowej w Chinach, spadku PKB Niemiec w drugim kwartale. Doszło także do odwrócenia krzywych rentowności obligacji Wielkiej Brytanii i USA. W przypadku tej drugiej to pierwszy od ponad dekady spadek rentowności obligacji 10-letnich poniżej rentowności obligacji 2-letnich. Poprzedzał każdą z trzech ostatnich recesji w USA.

Kontrakt na średnią Dow Jones spadał o 1,2 proc., na S&P500 o 1,1 proc., a na Nasdaq-100 o 1,3 proc.

Pogorszenie nastrojów nastąpiło dzień po ich wyraźnej poprawie wywołanej doniesieniami o wznowieniu rozmów handlowych administracji USA z władzami Chin, a także opóźnieniu przez Waszyngton wprowadzenia ceł na niektóre towary importowane z Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu