Kontrakt na średnią Dow Jones rośnie o ponad 100 pkt.

opublikowano: 14-05-2019, 12:17

Kontrakty na główne indeksy amerykańskich rynków akcji rosną we wtorek zapowiadając wzrosty przynajmniej na otwarciu sesji.

Kontrakt na średnią Dow Jones rośnie 145,5 pkt., czyli o 0,6 proc. Kontrakt na S&P500 rośnie o 0,7 proc., a kontrakt na Nasdaq o 1,0 proc.

W poniedziałek doszło do jednej z największych przecen w tym roku na amerykańskich rynkach akcji. Powodem była eskalacja wojny handlowej USA i Chin. Po tym jak Waszyngton w piątek podwyższył cła na import z Chin wartości 200 mld USD w poniedziałek Pekin odpowiedział podwyższeniem ceł na import z USA wartości 60 mld USD.

Ekonomiści Citigroup napisali w raporcie, że są „ostrożnymi optymistami co do ostatecznego podpisania umowy handlowej między USA i Chinami”. Podkreślili jednocześnie, że „okno do uniknięcia dalszej eskalacji napięcia między USA i Chinami szybko się zamyka”.  

- Pojawiające się salwy mogą nadal bujać rynkiem akcji w krótkim terminie, ale uważamy, że mógł już w dużym stopniu uwzględnić to w cenach – głosi raport Citi.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy