Kontrakt na średnią Dow Jones rośnie o ponad 250 pkt.

Marejk Druś, MarketWatch
opublikowano: 29-08-2019, 13:24

Doniesienia z Chin, wskazujące na wolę deeskalacji konfliktu handlowego z USA, poprawiły nastroje inwestorów i zapowiadają wzrost popytu na akcje amerykańskich spółek.

Kontrakty na średnią Dow Jones i S&P500 rosną o 1,0 proc., a na Nasdaq-100 o 1,3 proc.

„Byczym” dla rynków akcji impulsem jest zasygnalizowanie w czwartek przez rzecznika chińskiego Ministerstwa Handlu, że Pekin nie planuje odpowiedzi na cła na import z Chin zapowiedziane w ostatni piątek przez prezydenta Donalda Trumpa. Dodatkowo potwierdził on możliwość bezpośrednich negocjacji handlowych w Waszyngtonie we wrześniu.

- Budzący nadzieję ton doniesień z Chin poprawił nastroje na rynku, co wywołało kupowanie dziś rano – powiedział David Madden, analityk CMC Markets UK. – Relacje USA i Chin były ostatnio zmienne, ale obecnie jest poczucie, że sprawy zmierzają we właściwym kierunku, co zachęciło niektórych graczy do powrotu na rynek – dodał.

Na dwie sesje przed końcem miesiąca Dow Jones i S&P500 spadają o 3,1 proc. w sierpniu, a Nasdaq traci 3,9 proc. Wartość indeksów jest wyższa niż na początku roku, ale S&P500 i Dow Jones są ok. 5 proc. poniżej tegorocznych maksimów, a Nasdaq prawie 6 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marejk Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA