Kontrakt nawet za 200 mln zł

Maria Trepińska
opublikowano: 13-12-2004, 00:00

Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę ponad 3-km odcinka trasy z Katowic do Gliwic.

Zarząd spółki Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ) wstępnie poinformował, że pod koniec grudnia ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlano-montażowych. Gra się toczy o zamówienie szacowane na 172-200 mln zł (bez VAT). Chodzi na przygotowanie 3,2-km odcinka trasy w Rudzie Śląskiej. Budowa powinna ruszyć 30 marca 2005 r. i zakończyć się po ponad dwóch latach.

— Wstępne ogłoszenie w tej sprawie ukazało się już w biuletynie zamówień publicznych — informuje Danuta Żak-Koza, rzecznik DTŚ.

Budowa Drogowej Trasy Średnicowej, która ma połączyć Katowice z Gliwicami, trwa od 1999 r. Do końca 2008 r. ma powstać w sumie 31,3 km nowych tras. Wartość całego przedsięwzięcia szacuje się na 1,4 mld zł. Budowa jest finansowana m.in. z kredytu uzyskanego w Europejskim Banku Inwestycyjnym, który wynosi 180 mln EUR (756 mln zł). Reszta środków pochodzi z budżetu państwa.

Budowa nowych dróg to nie tylko gratka dla ich użytkowników, ale przede wszystkim dla firm specjalizujących się w ich budowie. Dotychczas kontrakty realizowały m.in. Śląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych (PRInż), a projektowaniem zajmowała się m.in. firma Inkom z Katowic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kontrakt nawet za 200 mln zł