Kontrakt polskiego prezesa Kenya Airways wygasa w 2020 roku

opublikowano: 18-06-2018, 11:40
aktualizacja: 18-06-2018, 11:41

Serwis businessdailyafrica.com podał, że kontrakt Sebastiana Mikosza, prezesa Kenya Airways, wygasa w przyszłym roku. To pomyłka, prostuje sam zainteresowany.

Sebastian Mikosz, były prezes PLL LOT, został szefem Kenya Airways w czerwcu ubiegłego roku. Lokalne media podały, że z ostatniego rocznego raportu spółki wynika, że jego dwuletni kontrakt kończy się w 2019 roku. O tym, czy zostanie przedłużony, Mikosz ma dowiedzieć się najpóźniej sześć miesięcy przed końcem umowy.

Sebastian Mikosz
Zobacz więcej

Sebastian Mikosz fot. Grzegorz Kawecki

- Mam trzyletnią umowę, która kończy się w czerwcu 2020 r. Pół roku wcześniej obie strony mają zdecydować, czy zostanie przedłużony - mówi Sebastian Mikosz.

Polski menedżer skupił się na redukcji wydatków Kenya Airways, co dało w efekcie podwojenie marży operacyjnej do 1,6 proc. w okresie dziewięciu miesięcy zakończonym w grudniu, pisze businessdailyafrica.com. Strata netto przewoźnika spadła z 9,9 mld KES do 6 mld KES. Dzięki zamianie długu na akcje aktywa netto Kenya Airways wzrosły do 470 mln KES. Wcześniej były ujemne i sięgały aż 44,9 mld KES. Businessdailyafrica.com wskazuje, że przewoźnik wciąż wydaje się potrzebować kapitału, aby móc przetrwać. Dlatego rozważane jest połączenie go z Kenya Airports Authority (KAA), co pozwoliłoby ograniczyć koszty.  

- Rynek jest bardzo konkurencyjny. Przewoźnicy, z którymi rywalizujemy, są w pełni sponsorowani. Kenya Airways nie są dotowane i są notowane na giełdzie - mówi Sebastian Mikosz.

Sebastian Mikosz otrzymał w okresie siedmiu miesięcy zakończonym w grudniu 2017 roku wynagrodzenie wynoszące 46,6 mln KES (1,7 mln zł), wynika z raportu spółki. W tej kwocie zawarte są także ubezpieczenie czy korzystanie z samochodu służbowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessdailyafrica.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Kontrakt polskiego prezesa Kenya Airways wygasa w 2020 roku