Kontrakty kontynuują odbicie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 07-10-2021, 13:43

Po zakończonej wzrostami środowej sesji na amerykańskich giełdach, kontrakty terminowe na indeksy kontynuują w czwartek marsz na północ. Zapowiada to przynajmniej wzrostowe otwarcie handlu na rynku kasowym Wall Street.

fot. Michael Nagle/Bloomberg

Za poprawą nastrojów na parkietach stoi kruche, choć jednak porozumienia w Kongresie w sprawie limitu zadłużenia amerykańskiego rządu oraz korekta notowań ropy.

Obawy o „niewypłacalność” największej gospodarki świata nieco zelżały, w po tym jak Demokraci przyjęli propozycję rywali, co daje nieco oddechu, choć kwestia pułapów zadłużenia musi być ostatecznie rozwiązana. Bez ponadpartyjnego porozumienia, z takimi wydarzeniami będziemy mieli bowiem jeszcze nie raz do czynienia.

Inwestorów ucieszyła też deklaracja Rosji o chęci zwiększenia podaży, by złagodzić kryzys energetyczny w Europie. Z miejsca znalazło to odzwierciedlenie w korekcie notowań ropy, która ostatnio wspięła się na 7-letnie szczyty.

Uwagę handlujących za oceanem bez wątpienia przykuwać będą najnowsze dane o liczbie nowych bezrobotnych. Oczekuje się, ze w zeszłym tygodniu spadła ona nieznacznie z 362 do 350 tys. Jeśli wynik okaże się porównywalny albo i lepszy to mając na uwadze środowy raport ADP o liczbie nowych stanowisk w sektorze prywatnym poza rolnictwem we wrześniu, byłby to dobry prognostyk przed piątkowymi rządowymi danymi o stopie bezrobocia i zmianie zatrudnienia. A to odczyty bacznie analizowane przez Fed w kontekście rozpoczęcia cyklu zacieśniania polityki monetarnej.

Około godziny 13:35 kontrakty na indeks Dow Jones IA rosły o 0,85 proc. Te na wskaźnik S&P500 zwyżkowały o 0,98 proc. zaś na technologiczny Nasdaq drożały o 1,22 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane