Kontrakty mogą rosnąć

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 08-09-2003, 00:00

Ostatnia sesja tygodnia zakończyła się trzecią z rzędu mocną przeceną wrześniowej serii kontraktów na WIG20. Duże spadki doprowadziły do naruszenia istotnego wsparcia na poziomie 1600 pkt. Wydaje się, że na najbliższych sesjach powinno dojść do odreagowania korekty z początku miesiąca.

Sygnałem do piątkowej wyprzedaży była nieudana próba wyjścia indeksu powyżej czwartkowego zamknięcia. Gracze, po wcześniejszym rozczarowaniu, nie starali się wyprzedzać kierunku WIG20. W efekcie baza między kontraktami a indeksem utrzymywała się blisko zera. Dopiero fatalny finisz notowań doprowadził do przejścia bazy na minusy.

Notowania rozpoczęły się niewielkim wzrostem na poziomie 1648 pkt. Okazało się, że to właściwie wszystko, na co stać popyt w piątek. Skuteczną zaporą przed wzrostem okazał się opór w postaci dolnego ograniczenia przebitej w czwartek luki hossy (1652 pkt). Słabe otwarcie rynku kasowego potwierdziło rosnące obawy handlujących.

Poranne próby podciągania indeksu zostały z nadzieją odebrane przez graczy terminowych. Po wcześniejszym spadku poniżej 1630 pkt wrześniowa seria kontraktów na WIG20 momentalnie wróciła do poziomu otwarcia. Jednak wzrostowe oczekiwania szybko zgasły, gdy okazało się, że podaż na rynku akcji całkowicie przejęła inicjatywę. W ślad za indeksem kontrakty spadły poniżej 1600 pkt. Zamknięcie nastąpiło na poziomie 1602 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kontrakty mogą rosnąć