Kontrakty na amerykańskie akcje zwiastują mieszane nastroje

ARŻ, Reuters
opublikowano: 20-11-2020, 13:58

Kontrakty futures śledzące indeksy S&P 500 i Dow Jones nieznacznie spadły w piątek, ze względu na obawy o rosnącą liczbę przypadków koronawirusa i brak nowych bodźców fiskalnych. Inwestorzy ponownie zwrócili się ku spółkom technologicznym notowanym na Nasdaq.

Kontrakty terminowe Nasdaq wzrosły o 0,1 proc. , ponieważ inwestorzy stawiają na spółki, które wykazały odporność na skutki pandemii. Przed rozpoczęciem sesji zyskiwały m.in. Amazon, Netflix i Microsoft.

Kontrakty terminowe na S&P; 500 poradziły sobie z wczesnym spadkiem, gdy obawy inwestorów zaczęły słabnąć kilka godzin po osobliwym publicznym sporze między Skarbem Państwa a Rezerwą Federalną w sprawie uwolnienia środków na dalsze wzmocnienie gospodarki.

Pfizer wzrósł o 1,8 proc. przed wprowadzeniem na rynek po informacji, że wystąpił do amerykańskich organów regulacyjnych o pozwolenie na używanie jego szczepionki w nagłych wypadkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane