Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji spadają o dopuszczalny limit

opublikowano: 09-03-2020, 13:14

Kontrakty sygnalizują zdominowanie przez podaż pierwszej w tym tygodniu sesji na amerykańskich rynkach akcji. Powodem jest krach notowań ropy spowodowany przez Arabię Saudyjską.

Kontrakty na indeksy DJIA, S&P500 i Nasdaq spadały o 5 proc., czyli dopuszczalny dzienny limit pod wpływem doniesień o panice na światowych rynkach spowodowanych krachem cen ropy. Na rynku kasowym pierwszy tzw. bezpiecznik, powodujący wstrzymanie handlu, działa przy spadku indeksu o 7 proc.

Ucieczka do „bezpiecznych przystani” spowodowała spadek rentowności obligacji 10-letnich USA do rekordowych 0,408 proc.

- Spadek ceny ropy, jak i rozwój epidemii koronawirusa w całej Europie oraz zamknięcie przez rząd w kwarantannie północnych Włoch, przyspieszyły ucieczkę z rynków akcji sprowadzając rentowności obligacji USA rekordowo nisko - powiedział Michael Hewson, główny analityk CMC Markets UK.

Złoto drożeje o 0,3 proc. do 1678 USD. Wcześniej jego kurs przekroczył 1700 USD, osiągając największy poziom od 7 lat, ale zaktywizowało to stronę podażową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane