Kontrakty na indeksy giełd w USA spadają

opublikowano: 03-01-2019, 12:40

Pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach po obniżeniu przez Apple prognozy kwartalnej sprzedaży widać także w notowaniach kontraktów na główne indeksy amerykańskich giełd.

Kontrakty na S&P500 i średnią Dow Jones spadają o 1,6 proc., a na Nasdaq 100 o 2,8 proc. Może to oznaczać powrót dużych ruchów cen na amerykańskich rynkach akcji po relatywnie spokojnej pierwszej sesji roku.

Apple poinformowało, że jego przychody w kwartale świątecznym mogą być dużo gorsze niż oczekuje rynek, głównie z powodu słabej sprzedaży iPhone’ów w Chinach.

- To może umocnić przekonanie większości inwestorów, że wojna handlowa jest problemem, toczy się, zaczyna przynosić coraz gorsze skutki i nie można mieć po prostu nadziei, że sprawa zostanie rozwiązana z końcem lutego - powiedział Michael O’Rourke, główny strateg JonesTrading.

Jego zdaniem, inwestorzy będą bardziej ostrożni i defensywni dopóki nie uzyskają większej jasności sytuacji, co w jego ocenie, nie nastąpi szybko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu