Kontrakty na indeksy rynków akcji w USA umiarkowanie rosną

opublikowano: 09-09-2019, 13:35

Rynek kontraktów terminowych na indeksy rynków akcji w USA sygnalizuje niewielkie wzrosty na początku poniedziałkowej sesji.

Umiarkowany optymizm inwestorów można wiązać ze spodziewanym ogłoszeniem luzowania polityki monetarnej w tym tygodniu przez Europejski Bank Centralny. Podobne działania ma podjąć później we wrześniu także Fed.

Kontrakt na średnią Dow Jones rośnie o 0,2 proc., tak samo idzie w górę kontrakt na Nasdaq-100. Kontrakt na S&P500 rośnie o 0,3 proc.

Amerykańskie rynki akcji rosły w ubiegłym tygodniu dzięki sygnałom o deeskalacji wojny handlowej USA i Chin. Wartość średniej Dow Jones wzrosła w ubiegłym tygodniu o 1,5 proc., a S&P500 i Nasdaq zyskały 1,8 proc. S&P500 jest już tylko o 1,6 proc.  poniżej historycznego maksimum z zamknięcia, wynoszącego 3025,86 pkt., które osiągnął 26 lipca. Średnia Dow Jones jest 2,1 proc. poniżej szczytu z 15 lipca, a Nasdaq brakuje 2,7 proc. do pobicia rekordu z 26 lipca.

- Na szerokim rynku apetyt na ryzyko wrócił w poniedziałek, Azja była „morzem zieleni” pomimo słabszych danych z Chin – napisali analitycy XM. – Choć eksport w sierpniu był słabszy niż oczekiwano, władze Chin szybko uspokoiły rynki sygnalizując większą stymulację w celu złagodzenia uderzenia ceł w gospodarkę – dodali.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy