Czytasz dzięki

Kontrakty na indeksy rynków akcji w USA wyraźnie rosną

opublikowano: 16-06-2020, 13:46

Inwestorzy nie zwracają już uwagi na doniesienia dotyczące pandemii. Oczekują wzrostów na rynkach akcji w USA po wiadomościach o nowych pieniądzach, które popłyną na rynki finansowe i do realnej gospodarki.

Już pod koniec poniedziałkowej sesji nastroje na amerykańskich rynkach akcji poprawiła wiadomość o rozszerzeniu przez Fed zakupów długu spółek. Bank centralny ogłosił, że od wtorku będzie kupował go nie tylko przez fundusze ETF, ale także bezpośrednio na rynku. Kolejną wiadomością, która zwiększyła we wtorek apetyt na ryzyko, były doniesienia Bloomberga o szykowaniu przez administrację Donalda Trumpa programu wydatków na infrastrukturę łącznej wartości 1 bln USD.

Kontrakt na Średnią Przemysłową Dow Jones rósł na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem wtorkowej sesji o 1,7 proc. Kontrakt na S&P500 szedł w górę o 1,2 proc., a na Nasdaq 100 o 1,1 proc. Kontrakty rosły wcześniej mocniej, ale oddały część punktowej zdobyczy po doniesieniach o wzroście napięcia na Półwyspie Koreańskim. 

Podobnie jak w ostatnich tygodniach, kiedy na rynkach przeważała postawa „risk-on”, w handlu przedsesyjnym inwestorzy kupują akcje linii lotniczych i spółek z branży turystyczno-wypoczynkowej.

Przed rozpoczęciem handlu inwestorzy poznają jeszcze dane o produkcji przemysłowej, zapasach, a także sprzedaży detalicznej, która według prognoz ekonomistów ma zanotować w maju rekordowy wzrost.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane