Czytasz dzięki

Kontrakty na indeksy w USA najwyżej od 3 miesięcy

opublikowano: 02-06-2020, 13:05

Rosnące wśród inwestorów przekonanie, że gospodarka wychodzi z zapaści spowodowanej przez pandemię, wywindowało kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji do trzymiesięcznego maksimum, donosi Reuters.

Rynek akcji wydaje się nie przejmować rozruchami na ulicach amerykańskich miast. Nie ma także już mowy o obawach dotyczących konfliktu handlowego USA z Chinami. Inwestorzy myślą tylko o odbiciu gospodarki, na co wskazuje duży popyt przed sesją na akcje najmocniej przecenionych przez koronawirusa spółek. Drożeją papiery m.in. linii lotniczych American i United, a także operatorów statków wycieczkowych Norwegian Cruise Line i Carnival Corp. 

Kontrakt na Dow Jones rósł na niespełna trzy godziny przed rozpoczęciem handlu o 0,7 proc. Tyle samo rósł kontrakt na Nasdaq 100. Wartość kontraktu na S&P500 szła w górę o 0,6 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane