Czytasz dzięki

Kontrakty niewiele mówią o rozpoczęciu sesji na Wall Street

opublikowano: 01-06-2020, 13:57

Zmiany kontraktów na główne indeksy amerykańskich rynków akcji pokazują przede wszystkim niezdecydowanie inwestorów.

Wartość kontraktów na Dow Jones umiarkowanie rosła, na S&P500 zmieniała się minimalnie, a na Nasdaq 100 umiarkowanie spadała na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem handlu na rynku kasowym.

Niepewność inwestorów wynika z nieoficjalnych doniesień o wstrzymaniu na polecenie władz przez największe chińskie państwowe firmy zakupów amerykańskich produktów rolniczych. Ma to wiązać się z zapowiedzią działań USA w sprawie zwiększania przez Pekin kontroli nad Hongkongiem. Ogólnie inwestorzy boją się, że politycy mogą w pewnym momencie stracić kontrolę i temperatura konfliktu przekroczy poziom oczekiwany przez obie strony. 

Obligacje skarbowe drożeją, ale cena złota i ropy lekko spada.

W handlu przedsesyjnym tanieją m.in. akcje Alphabet, co tłumaczone jest opóźnieniem przesunięciem terminu prezentacji systemu Android 11. Lekko drożeją akcje Amazo.com, których cenę docelową do 2800 USD podwyższył Morgan Stanley. Obecnie kosztują 2445 USD. Inwestorzy kupują także akcje Eli Lilly, bo koncern farmaceutyczny ogłosił rozpoczęcie testowania leku na Covid-19.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane