Kontrakty nieznacznie nad kreską

PAL, MW
opublikowano: 29-01-2010, 13:36

Futuresy na akcje oraz indeksy amerykańskie znajdują się w piątek ok. godz. 13.30. czasu polskiego nieznacznie nad kreską. Ich zieleń jest tak słaba, że utrwala jedynie przekonanie, iż wszystko może się dziś na Wall Street zdarzyć.

Przed inwestorami bowiem wiele publikacji makro, a pierwsze z nich zostaną opublikowane już na godzinę przed rozpoczęciem handlu. Będą to wstępny odczyt PKB USA za IV kw. (prog. 4,5 proc.), koszty zatrudnienia w IV kw. (prog. 0,5 proc. k/k) oraz inflacja PCE core za ostatni kwartał. Kwadrans po dzwonku poznamy informację o indeksie Chicago PMI w styczniu (prog. 57,5 pkt.), a nieco później indeks Uniwersytetu Michigan za styczeń (prog. 73 pkt.).

W handlu elektronicznym przed sesją rośnie kurs Microsoftu, który późno w czwartek poinformował o 60-proc. wzroście zysków w II kwartale fiskalnym, do 6,66 mld USD, czyli 74 centów na papier. To zasługa systemu operacyjnego Windows 7 oraz sporej sprzedaży komputerów osobistych.

Na giełdzie niemieckiej rośnie – o ponad 3 proc. - kurs Amazon.com, której zysk wzrósł o 71 proc.

Inwestorzy w USA będą dziś czekali na wyniki Chevrona. Na razie spółka traci 0,6 proc. Rynek oczekuje, że spółka będzie miała 1,7 USD zysku. Traci też Honeywell, dla której prognozuje się 90 centów zysku na akcję w ostatnim kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Polecane