Kontrakty pokazują szansę na dalsze wzrosty w USA

opublikowano: 26-05-2023, 13:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nastroje amerykańskich inwestorów przed długim weekendem nie są złe. Są sygnały o możliwości porozumienia w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia USA. Spółki technologiczne mogą nadal drożeć.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem ostatniej sesji tygodnia kontrakt na Średnią Przemysłową Dow Jones rósł o ponad 0,1 proc., na S&P500 zyskiwał 0,2 proc., a na Nasdaq 100 szedł w górę o prawie 0,4 proc.

Fot. lo lo/Unsplash
Fot. lo lo/Unsplash

CNBC poinformowało, że według jego źródeł Biały Dom i Republikanie, reprezentowani przez przewodniczącego Izby Reprezentantów, Kevina McCarthy’ego, są bliscy zawarcia porozumienia w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia USA na dwa lata. McCarthy mówił po czwartkowych negocjacjach, że jest gotów poświęcić długi weekend na pracę nad porozumieniem.

W piątek możliwy jest dalszy popyt na akcje spółek technologicznych, ożywiony w czwartek przez prognozę Nvidii. Po sesji inny producent chipów, Marvell Technology ogłosił, że spodziewa się podwojenia przychodów w segmencie sztucznej inteligencji. Akcje spółki drożeją w handlu przedsesyjnym o prawie 19 proc.

Inwestorów czeka także publikacja serii kolejnych danych makro, z których ważna jest inflacja cen konsumpcji (PCE) w kwietniu. Rynek spodziewa się jej wzrostu do 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym i spadku do 4,1 proc. w ujęciu rocznym. W ujęciu bazowym ma utrzymać się na poziomie 0,3 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. W skali roku ma utrzymać się na poziomie 4,6 proc. Inwestorzy poznają także dane o zamówieniach na dobra trwałe w kwietniu. Spodziewany jest spadek o 1 proc. w porównaniu z marcem. W trakcie sesji pojawi się ostateczny odczyt wskaźnika nastrojów konsumentów w maju, w tym ich oczekiwań inflacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane