Kontrakty sugerują spadki na rynkach akcji w USA

opublikowano: 29-10-2021, 13:40

Ostatnia sesja tygodnia na amerykańskich rynkach akcji może kontrastować z czwartkową, podczas której przewagę miał popyt.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem piątkowej sesji kontrakt na Dow Jones tracił 0,1 proc., na S&P500 spada o 0,5 proc., a na Nasaq 100 idzie w dół o 0,9 proc. Nastroje inwestorów popsuły wyniki kwartalne technologicznych blue chipów. Akcje Apple, najwięcej wartej amerykańskiej spółki giełdowej, tanieją w handlu przedsesyjnym o ponad 3 proc. Powodem jest ostrzeżenie przez producenta iPhone’ów i iMaców, że negatywny wpływ zakłóceń łańcuchów dostaw w obecnym kwartale może jeszcze większy niż w poprzednim, w którym obniżył sprzedaż o 6 mld USD. O ok. 4,5 proc. tanieją przed piątkową sesją akcje Amazon.com. Największy na świecie detalista internetowy nie oczekuje dobrych wyników w sezonie świątecznym, bo oprócz problemów logistycznych musi liczyć się z wzrostem kosztów zatrudnienia. Ponad 5 proc. tanieją akcje Starbucks, który ogłosił o 17 proc. niższą od wieloletniej średniej marżę operacyjną w roku rozrachunkowym.

Rentowność obligacji 10-letnich rośnie, doszło do odwrócenia krzywej rentowności w części między papierami 20- i 30-letnimi. Stało się to pierwszy raz od przywróceniu „dwudziestolatek” w 2020 roku.

Przed sesją pojawią się nowe dane mako. Dochody i wydatki Amerykanów we wrześniu, a także inflacja bazowa, która według rynku ma spaść do 0,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane