Czytasz dzięki

Kontrakty zapowiadają wzrosty na Wall Street

opublikowano: 17-04-2020, 13:59

Wiara w skuteczność leku Gilead Sciences przeciwko Covid-19 i zapowiedź szybszego otwierania amerykańskiej gospodarki ożywiły optymizm inwestorów.

Kontrakt na średnią Dow Jones idzie w górę o ponad 700 pkt. Kontrakty na S&P500 i Nasdaq rosną o ponad 2 proc. Jeśli optymizm na ostatniej sesji tygodnia utrzyma się do końca dnia, S&P500 może zanotować dwa wzrostowe tygodnie z rzędu, co nie zdarzyło się od początku lutego. Przed piątkową sesją S&P500 rośnie o 0,35 proc. w tym tygodniu. Dow Jones jest o 0,7 proc. wyżej niż w poprzedni piątek. Nasdaq, który w czwartek wyszedł na plus w tym roku, rośnie w tym tygodniu aż o 4,65 proc.

W piątek mogą drożeć akcje Boeinga, najmocniej dzień wcześniej taniejącego blue chipa ze średniej Dow Jones. Koncern poinformował po czwartkowej sesji o planie częściowego wznowienia produkcji samolotów pasażerskich w zakładach w rejonie Zatoki Puget.

Słabo zapowiadają się notowania akcji spółek z segmentu energii, bo kurs amerykańskiej ropy spadł w piątek poniżej 19 USD i ustanowił nowe 18-letnie minimum.

Gwiazdą ostatnich godzin jest Gilead. Akcje koncernu farmaceutycznego drożeją dwucyfrowo po doniesieniach mediów o obiecujących wynikach leku spółki remdesivir podczas prób klinicznych przeprowadzanych na chorych na Covid-19.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane