Kontrakty sygnalizują dalsze spadki na rynkach akcji w USA

opublikowano: 01-09-2022, 13:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Pierwsza sesja września, historycznie najgorszego miesiąca na amerykańskich rynkach akcji, nie zapowiada się dobrze pomimo tego, że poprzednie cztery kończyły się spadkami, a do tego rynek ma za sobą najgorszy sierpień od 7 lat.

Inwestorzy raczej nie wierzą już w łagodniejszą politykę monetarną Fed dopóki nie nastąpi wyraźny i trwały spadek inflacji. Pokazywał to w ostatnich dniach wzrost rentowności obligacji USA. Rosną obawy testowania przez indeksy rynków akcji minimów z czerwca. Mike Wilson, szef strategii rynku akcji w Morgan Stanley twierdzi, że S&P500 nie osiągnął jeszcze tegorocznego dna. W czwartek opublikowane zostaną dane m.in. o „nowych bezrobotnych”, co może być ważne w kontekście piątkowego raportu z rynku pracy. Pojawią się także wskaźniki aktywności przemysłu w sierpniu.

Na około dwie godziny przez rozpoczęciem sesji kontrakty na Średnią Przemysłową Dow Jones i S&P500 spadały o ok. 0,5 proc., a na Nasdaq 100 szedł w dół o 0,7 proc. Spółki półprzewodnikowe mogą ciągnąc w dół rynek technologiczny po wiadomości o zakazaniu niektórym z nich przez władze USA eksportu niektórych chipów do Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane