Kontrakty sygnalizują dalszy ciąg wzrostów na Wall Street

opublikowano: 07-01-2021, 14:06

Inwestorzy liczą na to, że pełnia władzy w rękach Demokratów po przejęciu kontroli nad Senatem oznacza szybsze i większe wsparcie dla amerykańskiej gospodarki.

Uzyskana przez Demokratów możliwość swobodnego kreowania polityki gospodarczej skłoniła Goldman Sachs do podwyższenia prognozy wzrostu gospodarczego USA. Ekonomiści banku oczekują już w pierwszym kwartale pakietu wsparcia wartości 750 mld USD. Inwestorzy z rynków akcji już w środę kupowali głównie akcje spółek mogących skorzystać na spodziewanych działaniach stymulacyjnych nowej administracji i sprzedawali papiery gigantów technologicznych w obawie zwiększenia ich regulacji.

W czwartek na ok. dwie godziny przed sesją kontrakt na DJIA rósł o 0,4 proc., na S&P500; o 0,5 proc., a na Nasdaq 100 o 0,7 proc. Rentowność obligacji USA rośnie, w przypadku „dziesięciolatek” utrzymuje się nadal powyżej 1 proc. Rośnie indeks dolara. Kurs złota mimo to idzie w górę o 0,6 proc. do 1919,30 USD. Ropa WTI drożeje o 0,4 proc. do 50,81 USD.

W handlu przedsesyjnym drożeją akcje największych amerykańskich banków, m.in. JP Morgan Chase, którego rekomendację do „kupuj” podwyższył Bank of America Securities. Dwucyfrowo drożeją akcje notowanego w USA niemieckiego CureVac, który dogadał się z koncernem Bayer w sprawie pomocy w uzyskaniu zatwierdzenia oraz dystrybucji szczepionki na COVID-19. Nadal drożeją akcje Tesli po tym jak Morgan Stanley podwyższył w środę ich cenę docelową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane