Kontrakty sygnalizują dalszy wzrost amerykańskich rynków akcji

opublikowano: 15-10-2021, 13:54

Nastroje inwestorów z amerykańskich rynków akcji nadal są pozytywne dzień po tym jak S&P500 zanotował największy procentowy wzrost od marca.

Na mniej niż dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rósł o 0,5 proc., na S&P500 i Nasdaq 100 szedł w górę o 0,4 proc.

Rynek oczekuje kolejnych dobrych wyników spółek. W piątek opublikuje je m.in. Goldman Sachs. Na nastroje mogą wpłynąć także nowe dane makro. Na godzinę przed rozpoczęciem sesji podane zostaną dane o sprzedaży detalicznej we wrześniu. Prognoza wskazuje na 0,2 proc. spadek, głównie z powodu problemów z dostępnością nowych aut. Pół godziny po rozpoczęciu sesji podany zostanie wskaźnik nastrojów konsumentów w październiku, gdzie oczekiwana jest zwyżka do 73 z 72,8 w poprzednim miesiącu.

Dobrze zapowiadają się w piątek notowania akcji spółek z branży kryptowalut, m.in. Coinbase Global, MicroStrategy, Riot Blockchain czy Marathon Digital. Powodem jest wzrost ceny bitcoina w pobliże 60 tys. USD, ciągnący w górę cały rynek wirtualnych pieniędzy. To reakcja na doniesienia, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest gotowa zgodzić na uruchomienie w przyszłym tygodniu ETF pozwalający na inwestowanie w kontrakty futures na bitcoina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane