Czytasz dzięki

Kontrakty sygnalizują kontynuację wzrostów na Wall Street

opublikowano: 23-09-2020, 13:44

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną, ale na nastroje mogą jeszcze wpłynąć dane o aktywności amerykańskiej gospodarki.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rósł o 0,7 proc., na S&P500 zwiększał wartość o prawie 0,4 proc., a na Nasdaq 100 zyskiwał tylko 0,1 proc. Dzień wcześniej Dow Jones kończył dzień zwyżką o 0,5 proc., S&P500 rósł o 1,0 proc., a Nasdaq szedł w górę o 1,7 proc.

W handlu przedsesyjnym o 5 proc. tanieją akcje Tesli. We wtorek Elon Musk zapowiedział podczas wyczekiwanego „Battery Day”, że spółka będzie produkować auta elektryczne nawet po 25 tys. USD dzięki nowym, wydajniejszym i trwalszym akumulatorom, które sama wyprodukuje. To, co wywołało rozczarowanie, to że stanie się to dopiero za trzy lata.

O ponad 10 proc. drożeją akcje Nike. Kwartalny raport największego na świecie producenta obuwia sportowego pokazał, że dzięki sprzedaży internetowej zdołał poradzić sobie z kryzysem spowodowanym przez pandemię.

Akcje Oracle nadal tanieją w związku z kolejnymi doniesieniami chińskiej prasy sygnalizującymi sprzeciw wobec warunków sprzedaży spółce części udziałów TikToka.

W środę o 15:45 czasu polskiego podany zostanie tzw. szybki odczyt wrześniowego wskaźnika aktywności gospodarki USA. W przypadku Europy wypadł słabo, sygnalizując stagnację aktywności, co popsuło nastroje. W USA PMI przemysłu ma utrzymać się na poziomie 53,1. W przypadku PMI usług oczekiwany jest spadek do 54,7 z 55 w sierpniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane