Kontrakty sygnalizują kontynuację wzrostów na Wall Street

opublikowano: 29-12-2020, 14:04

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji zapowiadają dalszy wzrost ich wartości pomimo rekordowych zamknięć w poniedziałek.

W poniedziałek na rynkach akcji w USA przeważał optymizm wynikający z podpisania w niedzielę wieczorem przez prezydenta Donalda Trupa pakietu wsparcia gospodarki i finansowania rządu o łącznej wartości 2,3 bln USD. Główne indeksy już na początku sesji ustanowiły rekordy intraday i zakończyły ją najwyżej w historii. Na niespełna dwie godziny przed rozpoczęciem wtorkowej sesji kontrakty na S&P500, Dow Jones i Nasdaq 100 rosły o 0,4-0,5 proc. Izba Reprezentantów przegłosowała już po poniedziałkowej sesji podwyższenie kwoty wsparcia dla Amerykanów z 600 USD do 2000 USD na osobę. Ustawa trafi obecnie do kontrolowanego przez Republikanów Senatu, ale jest mało prawdopodobne, aby zdobyła ich poparcie. Jedną z drożejących przed sesją spółek jest Boeing. American Airlines we wtorek wznawia loty uziemionym przez prawie dwa lata samolotem 737 Max, najlepiej sprzedającą się maszyną koncernu. Inwestorzy kupują także nadal akcje Apple, które w poniedziałek drożały najmocniej spośród blue chipów i kończyły dzień rekordowym kursem. Spada indeks dolara, drożeje złoto. Tanieją obligacje skarbowe USA. Ropa WTI drożeje o ponad 1 proc. do 48,16 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane