Kontrakty sygnalizują kontynuację wzrostów na Wall Street

opublikowano: 20-01-2021, 13:55

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji zapowiadają utrzymanie się przewagi popytu w środę, co w przypadku Nasdaq może oznaczać nowy rekord.

We wtorek do zakupów akcji zachęcała inwestorów deklaracja zdecydowanego fiskalnego stymulowania wzrostu w USA, złożona przed senacką komisją przez Janet Yellen, kandydatkę na sekretarza skarbu. Dzień później, w dniu inauguracji prezydentury Joe Bidena, dobre nastroje na rynku utrzymują się.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rósł o prawie 0,2 proc., na S&P500; o 0,4 proc., a na Nasdaq 100 o 0,8 proc. W handlu przedsesyjnym o ponad 10 proc. drożeją akcje Netflixa. Serwis stremingowy przedstawił lepsze wyniki kwartalne niż oczekiwano, zdobył więcej subskrybentów i ogłosił, że nie musi już finansować rozwoju długiem. Drożeją także akcje Morgan Stanley. Bank inwestycyjny osiągnął wyższy niż oczekiwano zysk na akcje w minionym kwartale.

Indeks dolara zmienia się minimalnie, lekko rośnie rentowność obligacji USA. Złoto drożeje o 0,5 proc. do 1849,70 USD, a kurs ropy WTI rośnie o 1,2 proc. do 53,60 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane