Czytasz dzięki

Kontrakty sygnalizują możliwość wzrostów na Wall Street

opublikowano: 22-09-2020, 14:01

Kontrakty na główne indeksy amerykańskich rynków akcji rosną przed wtorkową sesją, ale poza niskimi cenami nie widać większych zachęt do kupowania.

Na ok. 90 minut przez rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rósł o 0,15 proc., na S&P500 zyskiwał 0,3 proc., a na Nasdaq szedł w górę o 0,6 proc. W poniedziałek w pierwszej części sesji podaż zdominowała handel i indeksy spadły najniżej od siedmiu tygodni. Dopiero w końcówce handlu pojawił się popyt, głównie na akcje spółek technologicznych, co pozwoliło ograniczyć straty.

W handlu międzysesyjnym o 2 proc. drożeją akcje Amazon.com, których rekomendację podwyższył Bernstein wskazując, że ich przecena o 16 proc. w ciągu ostatnich kilku tygodni jest okazją do zakupu.

O 5 proc. tanieją akcje Tesli. Powodem ma być rozczarowanie inwestorów deklaracją Elona Muska, że rozwiązanie, które zostanie przedstawione we wtorek podczas „Battery Day” nie wejdzie do masowej produkcji przed 2022 rokiem.

Tanieją akcje Oracle. Inwestorzy gubią się w chaosie informacyjnym dotyczącym przejmowania przez spółkę kontroli nad biznesem TikToka w USA. Do tego chińskie media powiązane z władzami sygnalizują, że Pekin może nie zaakceptować warunków umowy, która w ich ocenie jest nieuczciwa.

Indeks dolara, który rósł wyraźnie w poniedziałek, lekko spada przed wtorkową sesją. Złoto także minimalnie tanieje, ale wciąż jest notowane powyżej 1900 USD. Ropa WTI drożeje o 0,7 proc. do 39,60 USD po wczorajszej, ponad 4 proc. przecenie.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane