Czytasz dzięki

Kontrakty sygnalizują spadki na Wall Street

opublikowano: 09-06-2020, 13:44

Popyt dostał zadyszki po serii wzrostów, dzięki którym S&P500 wyszedł na plus w tym roku.

Inwestorzy zaczęli zastanawiać się, czy tempo wzrostu nie jest zbyt szybkie. S&P500 zyskał prawie 45 proc. od dołka z 23 marca. Pojawiły się obawy, czy rynek nie uwzględnia w cenach szybszej niż w rzeczywistości odbudowy gospodarki po załamaniu spowodowanym przez pandemię. Przed wtorkową sesją tanieją drożejące w ostatnim czasie spółki, które najmocniej ucierpiały z jej powodu: linie lotnicze, operatorzy wycieczkowców i detaliści.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakt na średnią Dow Jones spadał o 1,0 proc., na S&P500 o 0,9 proc., a na Nasdaq o 0,5 proc. Po raz pierwszy od dziewięciu dni umacnia się dolar amerykański,  drożeją obligacje skarbowe USA i złoto. Tanieje ropa.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane