Kontrakty sygnalizują spadkową sesję na Wall Street

opublikowano: 09-08-2021, 14:09

Kontrakty terminowe na indeksy S&P 500 i Dow Jones spadły w poniedziałek z rekordowych poziomów. Na niewielkim plusie był jedynie kontrakt na Nasdaq 100, pisze Reuters.

Wśród spadkowiczów w handlu przedrynkowym dominują firmy z sektora energetycznego, w tym Exxon Mobil, Chevron, Halliburton i Schlumberger. To efekt rosnącej liczby globalnych przypadków koronawirusa, która wzbudza obawy przed nowymi ograniczeniami i ponownym spadkiem popytu na surowce energetyczne. Pod presją znalazły się także złoto i miedź, których ceny od rana spadają.

Inwestorzy oczekują nowych katalizatorów, które pchną rynki w górę. W ubiegłym tygodniu był to solidny raport o zatrudnieniu, a w tym może nim być postęp w pracach legislacyjnych nad wprowadzeniem firmowanego przez Joe Bidena planu inwestycji w amerykańską infrastrukturę.

Po godz. 6 czasu nowojorskiego kontrakty e-mini na indeks S&P 500 spadały o 5,75 pkt (0,13 proc.), kontrakty na indeks Dow Jones o 78 pkt (0,22 proc.), a kontrakty na Nasdaq 100 zyskiwały 13,5 pkt, czyli 0,09 proc.

Powoli dobiega końca sezonu wyników za drugi kwartał. Spośród 427 spółek z indeksu S&P 500, które opublikowały już swoje raporty, 87,6 proc. przekroczyło oczekiwania rynku dotyczące zysków. To najlepszy wynik w historii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane