Kontrakty sygnalizują wzrostowe otwarcie na Wall Street

ARŻ
opublikowano: 12-11-2021, 13:46

Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe wzrosły w piątek. Stało się to głównie za sprawą drożejących w handlu przedrynkowym akcji koncernu Johnson & Johnson, który zapowiedział podział na dwie firmy, a także spółek technologicznych, pisze Reuters.

Akcje Johnson & Johnson podskoczyły w handlu przedrynkowym o niespełna 5 proc. po tym, gdy koncern zapowiedział, że planuje podzielić się na dwie spółki. Jedna z nich ma skoncentrować się na produkcji i sprzedaży leków, a druga artykułów do pielęgnacji.

Przed rozpoczęciem piątkowej sesji drożały również walory gigantów technologicznych takich jak Alphabet (właściciel Google’a), Apple, Meta (właściciel Facebooka), Amazon i Tesla.

Rosnąca presja cenowa na całym świecie jest głównym zmartwieniem inwestorów. Uwaga skupia się teraz na tym, jak będą kształtowały się wydatki konsumentów w miarę zbliżającego się świątecznego sezonu zakupowego. Odczyt obrazującego nastroje gospodarstw domowych indeksu Uniwersytetu w Michigan, który może przynieść odpowiedź na to pytanie, zostanie opublikowany o godz. 10 czasu nowojorskiego (godz. 16 w Polsce).

Przed godz. 7 czasu nowojorskiego kontrakty e-mini na indeks Dow Jones zyskiwały 109 pkt (+0,3 proc.), na indeks S&P 500 10,5 pkt (+0,23 proc.), a na Nasdaq 100 41,25 pkt (+0,26 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane