Kontrakty sygnalizują wzrosty na rynkach akcji w USA

opublikowano: 28-12-2018, 13:55

Kontrakty na główne indeksy amerykańskich rynków akcji rosną na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem handlu, donosi Reuters.

Kontrakt na S&P500 rośnie o 0,95 proc., na średnią Dow Jones o 0,9 proc., a na Nasdaq-100 o 0,8 proc. Sygnalizuje to duży optymizm inwestorów co do kontynuacji czwartkowych wzrostów. Warto pamiętać jednak, że odbicie w czwartek nastąpiło dopiero na ok. 90 minut przed końcem sesji, podczas której S&P500 tracił nawet 2,8 proc., aby zakończyć ją wzrostem o 0,8 proc. Jednoznacznych powodów tak nagłego wzrostu optymizmu wciąż nie wskazano.

- W momencie kiedy do końca roku zostały dwie sesji wzrost indeksów może być wspierany przez window dressing i czynniki techniczne – powiedział Peter Cardillo, główny ekonomista Spartan Capital Securities w Nowym Jorku.

Jego zdaniem można oczekiwać kolejnej udanej sesji, także dzięki doniesieniom o zgodzie Chin na import ryżu z USA.

Pomimo ostatnich wzrostów trzy główne indeksy amerykańskich rynków akcji wciąż tracą ponad 9 proc. w grudniu i zmierzają do zanotowania w 2018 roku największego rocznego procentowego spadku od dekady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu