Kontrakty sygnalizują wzrosty na rynkach akcji w USA

opublikowano: 06-07-2020, 13:44

Duże wzrosty rynków akcji w Chinach poprawiły w poniedziałek nastroje inwestorów na świecie. Kontrakty na indeksy rynków akcji w USA pokazują, że tam także.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji w USA kontrakty na S&P500 i Nasdaq rosły o ok. 1,2 proc., a na średnią Dow Jones o 1,4 proc.

W Chinach giełda wrosła w poniedziałek o prawie 6 proc., co tłumaczono rosnącym przekonaniem o wychodzeniu drugiej gospodarki świata z kryzysu spowodowanego przez pandemię. Rośnie wiara, że gospodarka Chin znów będzie lokomotywą globalnej gospodarki. Dane z końca ubiegłego tygodnia w USA także były dobre, dzięki czemu Nasdaq kończył czwartkową sesję rekordową wartością. Doniesienia o zmaganiach w USA z pandemią nadal nie wywołują zdecydowanie negatywnej reakcji inwestorów. 

Wśród spółek, których akcje wyraźnie drożeją przed sesja, jest Tesla. Akcje producenta elektrycznych aut mogą w poniedziałek znów być rekordowo drogie po tym jak JP Morgan, najbardziej „niedźwiedzi” wobec spółki bank, podwyższył ich cenę docelową po wynikach kwartalnej sprzedaży samochodów. Pomimo podwyżki prognozowana cena akcji Tesli jest wciąż o 76 proc. niższa niż rynkowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane