Kontrakty wskazują poprawę nastrojów na Wall Street

opublikowano: 12-01-2021, 13:57

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną. W handlu przedsesyjnym drożeją akcje Tesli.

W poniedziałek na amerykańskich rynkach akcji przewagę miała podaż, co tłumaczono realizacją zysków po wzrostach cen w ubiegłym tygodniu, zakończonym rekordem S&P500.; Najmocniej taniejącą spółką w indeksie była Tesla, której kurs spadł po 11 wzrostowych sesjach z rzędu. We wtorek w handlu przedsesyjnym akcje amerykańskiego producenta aut elektrycznych drożeją o prawie 3 proc. Drożeją także akcje Twittera, drugiej najmocniej przecenionej w poniedziałek spółki z S&P500.; Inwestorzy sprzedawali papiery właściciela serwisu do mikroblogowania po tym jak odmówił dalszych usług prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Komentatorzy wskazują, że inwestorzy coraz bardziej będą koncentrować się w tym tygodniu na rozpoczynającym się w piątek sezonie wyników kwartalnych spółek. Reuters podał we wtorek, że inwestorzy spodziewają się spadku zysków spółek z S&P500; o 9,8 proc. w czwartym kwartale 2020 roku, a następnie wzrostu o 16,4 proc. w pierwszym kwartale 2021 roku.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakty na Dow Jones, S&P500; i Nasdaq 100 rosły o 0,2-0,3 proc. Indeks dolara, który wyraźnie szedł w górę w poniedziałek, spada o 0,05 proc. Rentowność obligacji USA rośnie. Kurs złota zwyżkuje o 0,5 proc. do 1860,60 USD. Ropa WTI drożeje o 1,6 proc. do 53,07 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane