Kontrakty zapowiadają dalszy marsz w górę na Wall Street

MD
16-01-2009, 13:27

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji wyraźnie rosną. To reakcja na wsparcie przez rząd największych banków.

Około 13.15 czasu polskiego kontrakt na Dow Jones rósł o 1,8 proc., kontrakt na S&P500 szedł w górę o 2,01 proc., a kontrakt na Nasdaq zwyżkował o 1,7 proc.

Rząd USA zdecydował się pomóc największym bankom. Bank of America dostanie 20 mld USD w zamian za akcje uprzywilejowane i 118 mld USD w gwarancjach. Citigroup, który poinformował o ponad 8 mld USD kwartalnej straty, dogadał się z rządem ostatecznie w sprawie ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku programu „dzielenia strat”. Akcje obu banków drożały o ponad 9 proc. w handlu przedsesyjnym. Na rynku technologicznym nastroje poprawił Intel, który dał do zrozumienia, że oczekuje na wzrost popytu ze strony klientów, którym kończą się zapasy. Notowane w Niemczech papiery spółki drożały o 4 proc.

Na stan nastrojów mogą wpłynąć piątkowe dane makro. O 14.30 podane zostaną dane o inflacji w grudniu. Rynek oczekuje na 0,9 proc. spadek cen w skali miesiąca i 0,2 proc. spadek cen w porównaniu z grudniem 2007 r. O 15.15 podana zostanie dynamika produkcji przemysłowej w grudniu. Rynek oczekuje 1 proc. spadku w porównaniu z listopadem i spadku wykorzystania mocy produkcyjnych do 74,6 proc. O 16.00, pół godziny po rozpoczęciu handlu, Uniwersytet Michigan poda styczniowy wskaźnik nastrojów. Oczekiwany jest jego spadek do 59 pkt.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kontrakty zapowiadają dalszy marsz w górę na Wall Street