Kontrakty zapowiadają kontynuację wzrostów na giełdach w USA

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-07-2022, 13:33
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jest spora szansa, że piątkowa sesja na amerykańskich giełdach ponownie zakończy się sporymi zyskami indeksów, a cały tydzień może być najlepszym na parkietach od dłuższego czasu.

fot. Bloomberg

Około godziny 13:25 kontrakty na indeks Dow Jones IA rosły o 0,22 proc. Futures na wskaźnik S&P500 drożały o 0,69 proc., zaś na Nasdaq 100 zyskiwały 1,07 proc.

Dobre nastroje nie opuszczają inwestorów do środowej decyzji Fed o podwyższeniu stóp procentowych. Choć ponownie skala zwyżki była wysoka, sięgnęła jak w czerwcu 75 punktów bazowych, jednak jako mniej jastrzębią niż dotychczas odczytano wypowiedź szefa amerykańskich władz monetarnych, która daje nadzieję na spowolnienie tempa zaostrzania polityki pieniężnej.

A to bardziej optymistyczny sygnał szczególnie dla spółek wzrostowych i technologicznych o megakapitalizacjach jak w przypadku Apple, Amazona, Netflixa, Microsoftu czy Ubera.

W obszarze makroekonomii na piątek zaplanowane są co najmniej trzy ważne odczyty. W każdym przypadku mające bezpośrednie przełożenie na gospodarkę i decyzje Fed oraz zachowanie inwestorów. Chodzi o raport o dochodach wydatkach Amerykanów w czerwcu, przy czym ogromne znaczenie będą miały dane o preferowanym przez Fed wskaźniku inflacji PCE.

Oprócz tego poznamy też dynamikę kosztów zatrudnienia w II kw. oraz indeks zaufania konsumentów opracowywany przez Uniwersytet Michigan.

Dzisiaj też swoimi raportami kwartalnymi pochwali się kolejna porcja spółek. Wśród najważniejszych znajdą się rezultaty dwóch gigantów paliwowych Exxon Mobil i Chevron, a także potentata rynku szybkozbywalnych produktów konsumenckich koncernu Procter & Gamble.

W przedsesyjnym handlu mocno tracą udziały Intela, który po czwartkowej sesji rozczarował wynikami II kw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane