Kontrakty zapowiadają odbicie na Wall Street

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 30-08-2022, 13:48
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Po dwóch fatalnych sesjach na amerykańskich giełdach jest szansa, że we wtorek dojdzie do odreagowania. O mogącej nastąpić poprawie nastrojów może świadczyć rosnąca wycena kontraktów terminowych na indeksy. Nastroje pozostają jednak mocno zmienne i niestabilne, wrażliwe na wszelkie złe sygnały.

Fot. rabbimichoel/Pixabay

Na zakończeniu poniedziałkowej sesji skala przeceny nie była już tak spektakularna jak w piątek, a podaż walorów znacznie wyhamowała. Część inwestorów zapewne zamierza wykorzystać ostatnią bolesną korektę do odkupienia przecenionych walorów wraz z osłabieniem napięcia wywołanego ubiegłotygodniowym wystąpieniem szefa Fed podczas forum w Jackson Hole. Potwierdził on wtedy mocne stanowisko Fed względem inflacji burząc nadzieję części rynku na złagodzenie polityki monetarnej.

We wtorek na parkiet dotrze kolejna porcja ważnych danych z gospodarki, w tym z bardzo istotnego jej segmentu, nieruchomości. Poznamy m.in. indeks cen domów oraz indeks cen nieruchomości. W każdym z wymienionych przypadków oczekiwany jest spadek dynamiki wzrostu, co może sugerować schłodzenie koniunktury.

Istotny będzie też raport Conference Board o nastrojach panujących wśród amerykańskich konsumentów. Z kolei po nim oczekuje się poprawy sentymentu.

Lekką stabilizację sytuacji na rynkach akcji zawdzięczamy również gwałtownemu spadkowi cen energii w Europie. Do korekty ich cen doprowadziły informacje o szybszym niż oczekiwano zapełnianiu magazynów gazu przed sezonem grzewczym, co daje nadzieje na mniejsze negatywne konsekwencje wojny surowcowej rozpoczętej przez Moskwę po inwazji na Ukrainę.

W przedsesyjnym handlu mocno drożeją papiery Bed Bath & Beyond, kontynuując spektakularną zwyżkę z poniedziałku i w całym sierpniu. W tym czasie podrożały ponad dwukrotnie, choć w skali ostatnich 12-tu miesięcy nadal są na ponad 50 proc. minusie. Aprecjacja kursu związana jest z oczekiwaniami odnośnie aktualizacji prognoz firmy z sektora zakwaterowania.

Około godziny 13:40 kontrakty na indeks DJ IA rosły o 0,62 proc. Zakłady na S&P500 zwyżkowały o 0,75 proc. Z kolei futures na technologiczny Nasdaq 100 zyskiwały 1,02 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane