Czytasz dzięki

Kontrakty zapowiadają silną przecenę w USA

opublikowano: 11-03-2020, 13:47

Kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd zniżkują, sugerując ponowną przecenę na rynku kasowym Wall Street, a przynajmniej w pierwszej fazie sesji.

Pogorszenie nastrojów w dużej mierze jest wynikiem rozczarowania ze strony inwestorów, którzy podbijali mocno indeksy dzień wcześniej oczekując na informacje z kół rządowych lub władz monetarnych odnośnie nowych programów pomocowych dla amerykańskiej gospodarki. Niestety nie doczekali się. Zaskoczyli się za to nieoczekiwaną decyzją Banku Anglii o obniżce stóp procentowych. Bank centralny Wielkiej Brytanii zmuszony został do takiego ratunkowego działania z uwagi zarówno na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa jak i dane makro, które wskazały na stagnację gospodarki.

NYSE, Wall Street
Wyświetl galerię [1/3]

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Inwestorzy za oceanem niezbyt dobrze przyjęli tę informację, gdyż oznaczać ona będzie – jeśli Fed szybko nie zareaguje – kolejne pogorszenie warunków gospodarczych w Stanach Zjednoczonych i spadek jej konkurencyjności.

Na około 45 minut  przed otwarciem handlu na rynku kasowym kontrakty na indeks Dow Jones IA traciły 2,98 proc. Futures na wskaźnik S&P500 zniżkowały o 3,12 proc. zaś na Nasdaq o 2,90 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane