Kontrakty zapowiadają wyraźne wzrosty na otwarciu na Wall Street

opublikowano: 03-12-2018, 12:31

Kontrakt na średnią Dow Jones rośnie o prawie 500 pkt. To skutek ogłoszenia rozejmu w wojnie handlowej USA z Chinami.

Prezydenci USA i Chin uzgodnili wstrzymanie wojny handlowej na 90 dni aby prowadzić w spokoju negocjacje. Rynki zareagowały na to wzrostami. Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji sygnalizują, że można ich także oczekiwać za oceanem.

Kontrakt na średnią przemysłową Dow Jones rośnie o 489 pkt., czyli 2 proc. Kontrakt na S&P500 idzie w górę o 1,7 proc., a kontrakt na Nasdaq-100 rośnie aż o 2,4 proc.

Oprócz ogłoszonego rozejmu w wojnie handlowej optymizm inwestorów zasilany jest przez przekazaną przez Donalda Trumpa informację o możliwym zmniejszeniu przez Chiny ceł na auta importowane z USA. W handlu przedsesyjnym mocno drożeją już akcje Forda i GM. Dodatkowo rynkom akcji sprzyja duży wzrost cen ropy, co wiązane jest zarówno z doniesieniami o złagodzeniu konfliktu USA i Chin, jak i deklaracji przedłużenia przez Rosję współpracy z OPEC na 2019 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu