Kontrole w agencjach zatrudnienia

IWA
opublikowano: 15-06-2012, 00:00

GIODO

W 2011 r. w sektorze agencji zatrudnienia przeprowadzono 17 kontroli zgodności z prawem przetwarzania przez te agencje danych osób poszukujących pracy oraz pracowników tymczasowych — wynika ze sprawozdania Generalnego Inspektora Danych Osobowych, skierowanego do Sejmu.

Nieprawidłowości stwierdzono w skontrolowanych 15 podmiotach. Polegały one m.in. na złym formułowaniu klauzul wyrażania zgody na przetwarzanie danych, braku informacji o jego celu i odbiorcach,a także o prawie dostępu do własnych danych i możliwości ich poprawiania. Zdarzały się też przypadki pozyskiwania danych w zakresie szerszym od dopuszczalnego, a także przesyłania ich przez sieć publiczną bez zabezpieczeń.

Niektóre ze skontrolowanych podmiotów nie zarejestrowały swoich zbiorów. W wyniku kontroli wszczęto 11 postępowań administracyjnych, które zakończyły się m.in. nakazami usunięcia uchybień, kilka z postępowań umorzono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu