Kontrole ws. wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów w sklepach sieci Biedronka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-11-2005, 12:28

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy kontrolują, czy w sklepach sieci Biedronka dochodzi do wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Głównego Inspektoratu Pracy, Danuta Samitowska.

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy kontrolują, czy w sklepach sieci Biedronka dochodzi do wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Głównego Inspektoratu Pracy, Danuta Samitowska.

    Inspektorzy prowadzą kontrole na polecenie Głównego Inspektora Pracy Anny Hintz, wydane po publikacji "Rzeczpospolitej". Gazeta w ubiegłym tygodniu napisała, powołując się na anonimowych pracowników Biedronki z Warszawy i Nowego Dworu Mazowieckiego, że kasjerzy wydają klientom resztę fałszywymi banknotami. W ten sposób pozbywać się mają falsyfikatów, które wcześniej trafiły w ich ręce. Według relacji jednego z kasjerów, to kierownik sklepu polecił wydawać resztę fałszywymi banknotami. Według gazety, kierownicy mieli również potrącać pracownikom z pensji wartość nominalną fałszywek.

    "Okręgowi inspektorzy pracy podczas wszystkich prowadzonych kontroli w placówkach handlowych zwracają szczególną uwagę na takie przypadki" - powiedziała Samitowska.

    Dodała, że nie są to specjalne działania, lecz odbywają się one w ramach zwykłych kontroli PIP. "Do tej pory jednak nie sprawdzaliśmy sklepów pod tym kątem, ponieważ nie mieliśmy takich sygnałów, mimo że zachęcamy pracowników, by zgłaszali nam wszelkie nieprawidłowości i zapewniamy im pełną anonimowość" - powiedziała Samitowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kontrole ws. wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów w sklepach sieci Biedronka