Kontynuacja spadków na parach złotówkowych

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 13-10-2017, 15:55

Spadki na parach złotówkowych są dziś kontynuowane – ich skala zaczyna wskazywać, że deprecjacja złotego do głównych walut trwająca do końca września uległa już zakończeniu.

EUR/PLN

Na notowaniach EUR/PLN wykształcony około dwa tygodnie temu ruch w dół jest dziś kontynuowany. W wyniku tego kurs dotarł już blisko poziomu linii trendu wzrostowego z genezą na przełomie maja i czerwca. Z technicznego punktu widzenia jej sforsowanie (poziom 4,24) byłoby sygnałem zakończenia wzrostowej korekty z ostatnich miesięcy, która w okresie czerwiec – wrzesień zniosła ponad 38,2% sekwencji spadkowej budującej się od grudnia ubiegłego roku. Potwierdzeniem kontynuacji trendu spadkowego w średnim terminie byłoby zejście kursu poniżej tegorocznych minimów – 4,15.

 USD/PLN

Spadki są kontynuowane także na parze USD/PLN. Na notowaniach tej pary dynamiczny ruch w górę wyhamował pod koniec września. Kurs trzykrotnie testował opór w postaci 23,6% zniesienia sekwencji spadkowej z genezą w grudniu ubiegłego roku i za każdym razem test ten wypadał pozytywnie (3,70). Od dwóch tygodni na tej parze dominuje strona podażowa, w wyniku czego kurs wrócił do wnętrza kanału spadkowego z genezą w grudniu ubiegłego roku.

 Powrót do kanału jest sygnałem ruchu do dolnego ograniczenia formacji, wcześniej jednak ważne wsparcia wyznacza poziom tegorocznych minimów i przebiegające nieco niżej 61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z 2014 roku (3,4860 – 3,53). Trwałe pokonanie tej strefy otworzyłoby drogę do dalszej przeceny dolara do złotówki do poziomu kilkuletnich minimów (okolice 3,00).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kontynuacja spadków na parach złotówkowych