Kopcińska: premier Morawiecki dokonuje przeglądu resortów

PAP
opublikowano: 28-12-2017, 20:14
aktualizacja: 28-12-2017, 20:14

Premier Mateusz Morawiecki dokonuje obecnie przeglądu resortów i po 6 stycznia ogłosi decyzje w związku z rekonstrukcją rządu- poinformowała w czwartek w PR24 rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Jak zaznaczyła, premier Morawiecki "przyjrzy się pracy poszczególnych ministrów zarządzających podległymi resortami".

"W tej chwili resorty pracują zupełnie normalnie. Mamy wiele projektów, które są w trakcie realizacji, toczą się też prace nad nowymi"- powiedziała Kopcińska.

Rzeczniczka rządu zapytana o intensywne konsultacje polityczne w sprawie składu rządu, które odbywają się między świętami Bożego Narodzenia a 6 stycznia, o czym wcześniej informował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, powiedziała, że "sama nie uczestniczy w tych naradach".

"O zmianach, jeżeli one zapadną, premier będzie informował opinię publiczną. A w tej chwili, wykonuje swoje obowiązki bardzo intensywnie. Jest jeszcze ministrem finansów i rozwoju, więc póki co, obowiązków ma bardzo dużo" - zaznaczyła Kopcińska.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany w połowie grudnia, przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem.

W środę Mateusz Morawicki poinformował, że jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu to po święcie Trzech Króli, które przypada 6 stycznia, w krótkim terminie po tej dacie, będziemy mogli poznać już wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu