Kopeks wyemituje do 10,5 mln akcji

ISBNews
opublikowano: 14-03-2014, 21:17

Na mocy decyzji NWZ zarząd Grupy Kopex może dokonać jednego lub kilku kolejnych podwyższeń kapitału zakładowego poprzez emisję łącznie nie więcej niż 10,5 mln akcji w okresie do 14 marca 2017 roku, podała spółka.

„Zarząd jest upoważniony do ustalenia ceny emisyjnej akcji, która zostanie zatwierdzona przez Radę Nadzorczą spółki" – czytamy w komunikacie.

NWZ uzasadnia uchwałę uproszczeniem procedury pozyskiwania środków finansowych niezbędnych na dalsze inwestycje i działania rozwojowe związane z umocnieniem pozycji Kopeksu na rynkach zagranicznych.

„Mają to zapewnić prace badawczo-rozwojowe oraz tworzenie baz i centrów remontowo-naprawczych na rynkach zagranicznych, szczególnie w Rosji, Chinach i Argentynie. Spółka zamierza również realizować inwestycje w ramach grupy kapitałowej, m.in. w zakresie projektowanej budowy kopalni węgla kamiennego, nie wyklucza również akwizycji spółek posiadających komplementarny profil działalności" – czytamy dalej.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2012 r. przychody spółki wyniosły 2,02 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kopeks wyemituje do 10,5 mln akcji