Koperty otwarte, ruszą przesłuchania

MICH
09-02-2012, 00:00

Ani Krzysztof Kilian, ani Paweł Skowroński, zdaniem naszych rozmówców, nie będą dowodzić PGE.

Dzisiaj mają zostać otwarte oferty kandydatów na prezesa i wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone do końca lutego.

Kadrowa karuzela rozkręciła się, kiedy w połowie grudnia ubiegłego roku z szefowania PGE zrezygnował Tomasz Zadroga, namaszczony na to stanowisko przez poprzedniego ministra skarbu — Aleksandra Grada, a jego obowiązki rada nadzorcza tymczasowo powierzyła Pawłowi Skowrońskiemu, wiceprezesowi ds. operacyjnych. Równocześnie członkowie rady odwołali Marka Szostka, wiceprezesa ds. handlu.

Od tego momentu pełną parą ruszyła giełda nazwisk typowanych na dwa wolne stanowiska w energetycznym gigancie. Jako że zmiany kadrowe zbiegły się z rezygnacją Krzysztofa Kiliana, wiceprezesa Polkomtela, to on był uznawany za przyszłego prezesa PGE.

— Media pisząc o obsadzeniu Krzysztofa Kiliana na stanowisku prezesa PGE spaliły ten plan. Teraz będzie musiał zadowolić się posadą wiceprezesa ds. handlu. Prezesem nie zostanie jednak obecnie pełniący te obowiązki Paweł Skowroński, lecz osoba spoza spółki — mówi jeden z menedżerów z branży energetycznej. Paweł Skowroński, zdaniem naszego rozmówcy, ma pozostać na dotychczasowym stanowisku wiceprezesa ds. operacyjnych. Mógłby jednak mierzyć wyżej.

— Jeśli wystartowałby w konkursie, to jest oczywiste, że merytorycznie bez problemu wygra z każdym kandydatem z innej branży, więc ciężko byłoby wytłumaczyć zwycięstwo kogoś innego — mówi pragnąca zachować anonimowość osoba związana z jedną z czołowych grup energetycznych.

PGE jest największą spółką z sektora elektroenergetycznego w Polsce. Ma 40 proc. udziałów w wytwarzaniu energii elektrycznej i około 26 proc. w jej dystrybucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICH

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Koperty otwarte, ruszą przesłuchania