Kopiec do liftingu

BAW
opublikowano: 19-04-2018, 22:00

W sobotę 21 kwietnia 2018 r. w samo południe ArcelorMittal Poland, właściciel krakowskiej huty, i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie organizują piknik rodzinny przy kopcu Wandy, by wspólnie ze wszystkimi chętnymi posprzątać ten zabytek i przywrócić mu blask na wiosnę.

 Zachęcają, by na piknik mieszkańcy przyjechali rowerem lub komunikacją miejską, rezygnując z samochodu. W sobotę z Bronowic Małych pod kopiec Wandy przyjedzie specjalnie oznaczony tramwaj, który będzie zabierał mieszkańców z przystanków i dowiezie ich na piknik o godz. 12, a odbierze o 16.30. Można się włączyć w sprzątanie śmieci (ArcelorMittal Poland zapewnia rękawiczki i worki, a śmieci zebrane podczas akcji odbierze Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie), malowanie ławek i sadzenie drzew. Po pracy będzie można odpocząć na leżakach i posłuchać opowieści Jacka Górskiego, dyrektora Muzeum Archeologicznego w Krakowie, o najdawniejszych dziejach terenów, na których wznosi się kopiec Wandy. Nie zabraknie też warsztatów dla najmłodszych prowadzonych przez Fundację EcoTravel, wiosennych konkursów i niespodzianek dla rowerzystów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu