Kore Płn. żadą pomocy energetycznej i gwarancji bezpieczeństwa w zamian za zamrożenie programu atomowego

opublikowano: 25-06-2004, 17:30

Korea Północna będzie skłonna zamrozić swój program nuklearny w zamian za pomoc energetyczną i gwarancje bezpieczeństwa - poinformowały w piątek północnokoreańskie źródła w Pekinie.

Piątek był trzecim dniem rozmów sześciostronnych w stolicy Chin w sprawie północnokoreańskiego programu nuklearnego.

"Oczekując zamrożenia programu nuklearnego, Stany Zjednoczone powinny dostarczyć nam wsparcia energetycznego, usunąć nas z listy krajów wspierających terroryzm i zlikwidować nałożone na nas sankcje ekonomiczne" - poinformował jeden z przedstawicieli władz Korei Północnej w specjalnym oświadczeniu.

"Ponownie zwracamy także uwagę, że jeśli Stany Zjednoczone zrezygnują z wrogiej polityki wobec nas, my porzucimy nasze plany dotyczące broni nuklearnej" - głosi dalej oświadczenie.

W rokowaniach, które od prawie dwóch lat są w impasie, biorą udział, poza dwoma państwami koreańskimi, Japonia, Chiny, Rosja i Stany Zjednoczone.

sk/ ro/ bsb/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Kore Płn. żadą pomocy energetycznej i gwarancji bezpieczeństwa w zamian za zamrożenie programu atomowego