Korea Północna ogłosiła, że nie sprzedawała Rosji broni i nie zamierza

opublikowano: 22-09-2022, 13:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Korea Północna nieoczekiwanie ogłosiła, że nie sprzedawała broni Rosji. Tradycyjnie oskarżyła USA o rozsiewanie wrogich plotek, informuje Bloomberg.

- Nigdy wcześniej nie eksportowaliśmy broni i amunicji do Rosji i nie planujemy ich eksportu – podała Koreańska Centralna Agencja Prasowa powołując się na wicedyrektora Generalnego Biura Wyposażenia w Ministerstwie Obrony.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg przypomina, że wcześniej we wrześniu przedstawiciele rządu USA informowali, że Rosja chce kupić dużą ilość broni i amunicji od Korei Północnej w związku z wyczerpującymi się zapasami podczas toczonej wojny na Ukrainie. Brytyjski wywiad informował niedługo potem, że Rosja „niemal z pewnością” zaopatruje się w broń u innych obłożonych sankcjami państw. Bloomberg przypomina, że jakiekolwiek dostawy broni do Rosji byłoby naruszeniem sankcji ONZ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane