Korea Południowa i USA nie dogadały się w sprawie umowy o wolnym handlu

opublikowano: 22-08-2017, 14:10
aktualizacja: 22-08-2017, 14:10

Przedstawiciele Korei Południowej i USA nie zdołali porozumieć się w sprawie dalszej dyskusji dotyczącej zmian pięcioletniej umowy o wolnym handlu, donosi Reuters.

Waszyngton chciałby zmienić warunki umowy tak, aby zmniejszyć deficyt handlowy USA z czwartą gospodarką Azji, przypomina Reuters. W kwietniu prezydent Donald Trump określił ją jako „straszny interes” i zasygnalizował chęć renegocjacji lub zakończenia umowy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W lipcu Amerykanie wystąpili o spotkanie z Koreańczykami w sprawie poprawek do umowy. We wtorek odbyła się wideokonferencja koreańskiego ministra handlu Kim Hyun-chonga i przedstawiciela USA ds. Handli Roberta Lighthizera.  

- Odkryliśmy, że obie strony mają różne spojrzenie na umowę o wolnym handlu i nie osiągnęliśmy żadnego porozumienia – ogłosił Kim na konferencji prasowej.

Podkreślił, że deficyt handlowy USA z Koreą Południową nie jest wynikiem umowy. Zaproponował Amerykanom, aby wspólnie sprawdzić jaki w rzeczywistości ma ona wpływ na handel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Korea Południowa i USA nie dogadały się w sprawie umowy o wolnym handlu