Korea Południowa: ponad 60 giełd kryptowalut zawiesi działalność

opublikowano: 17-09-2021, 06:42

Ponad 60 giełd kryptowalut w Korei Południowej ma powiadomić do północy w piątek klientów o częściowym lub całkowitym zawieszeniu handlu na tydzień przed wejściem w życie nowych regulacji, informuje Reuters.

Aby móc nadal działać giełdy muszą zarejestrować się do 24 września we wskazanej instytucji i przedstawić certyfikat bezpieczeństwa wydany przez rządową agencję zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Muszą również wykazać, że są partnerami banków zapewniających identyfikację właścicieli rachunków.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Giełdy, które się nie zarejestrują zostaną zamknięte po 24 września. Te, które się zarejestrują, ale nie będą partnerami banków, nie będą mogły realizowć transakcji w wonie, pisze Reuters.

Agencja podaje, że spośród 60 giełd prawie 40 zawiesi działalność. 28 ma certyfikaty bezpieczeństwa, ale nie mają banków-partnerów. Jak dotąd tylko cztery: Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit zarejestrowały się i współpracują z bankami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane