Korea Południowa zakazała jazdy ok. 20 tys. aut BMW

opublikowano: 14-08-2018, 14:59

Południowokoreańskie Ministerstwo Transportu ogłosiło zakaz jazdy ok. 20 tys. aut BMW z powodu niebezpieczeństwa zapalenia się silnika, donosi Reuters.

To skutek 27 przypadków zapalenia się silników w autach BMW odnotowanych w okresie styczeń-lipiec. W ubiegłym tygodniu południowokoreański odział BMW wystosował oficjalne przeprosiny i ogłosił wezwanie do naprawy 106 tys. aut z silnikami diesla, m.in. modelu 520d, od 20 sierpnia. Rosnące zaniepokojenie dotyczące bezpieczeństwa aut BMW   spowodowało, że w przypadku 20 tys. aut rząd zdecydował się na wprowadzenie zakazu jazdy do momentu naprawy. Resort transportu poinformował, że właściciele takich BMW po otrzymaniu wezwania do warsztatu będą mogli pojechać nimi na naprawę.   

BMW
Zobacz więcej

BMW fot. Bloomberg

- Proszę właścicieli aut BMW wezwanych do naprawy o współpracę aby zapobiec większym wypadkom, pomimo niewygody, która ich spotkała – powiedział minister transportu Kim Hyun-mee.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu