Korekta dotknęła także główne rynki świata

Marek Druś
09-02-2007, 00:00

Ceny akcji spadały wczoraj także w Europie, choć nie tak bardzo jak w Polsce. DJ Stoxx 600, w skład którego wchodzą największe spółki kontynentu, przerwał serię pięciu wzrostów z kolei. To był pierwszy spadek w lutym i jednocześnie najwyższa strata od listopada. W dół poszła wartość wszystkich 18 indeksów branżowych. Największa przecena spotkała spółki surowcowe, m.in. BHP Billiton i Rio Tinto Group. Miedź taniała w czwartek już drugi dzień. Staniały też akcje HSBC. Największy europejski bank zaskoczył wiadomością o wyższych rezerwach na złe długi w USA.

Informacje o HSBC wystraszyły właścicieli akcji największych amerykańskich banków. W USA spadały kursy m.in. JP Morgan i Citigroup. W dół poszła cena Wal-Mart, mimo dobrych wyników sprzedaży w styczniu największego na świecie detalisty. Mocno drożały akcje Walt Disney dzięki dobrym wynikom koncernu medialnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Korekta dotknęła także główne rynki świata