Korekta na złocie przyspiesza

MWIR
opublikowano: 20-05-2010, 10:15

Realizacja zysków na rynku złota przyspieszyła, a ceny sięgnęły nawet 1180 USD za uncję, by ustabilizować się na  poziomie ok. 1190 USD. To już blisko 5-proc. spadek po ubiegłotygodniowym rekordzie wszech czasów na poziomie 1249,40 USD.

Inwestorzy zamykali pozycje, aby pokryć straty poniesione na innych rynkach. W średnim i długim terminie nadal wiele przemawia za wzrostami. Ekspansja monetarna w Europie będzie powodować presję inflacyjną. Z kolei przyspieszający napływ środków do funduszy inwestujących na rynku złota będzie wywierał presję na popyt. Aktywa zarządzane przez SPDR Gold Trust wczoraj ponownie wzrosły do rekordowych poziomów.

Z odreagowaniem ostatniej przeceny mamy do czynienia z kolei na parze EUR/USD. W krótkim terminie europejskiej walucie nieco pomóc może wprowadzony wczoraj zakaz krótkiej sprzedaży obligacji skarbu państwa i niektórych spółek z sektora finansowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Korekta na złocie przyspiesza